Küpsised

Mis on „küpsised“?

Küpsised on informatsioon (väikesemahulised tekstifailid), mis on salvestatud veebisaidi külastamisel Teie arvutisse või mobiiltelefoni. Küpsised lasevad veebilehtedel meeles pidada nende kasutajate eelistused. Küpsised aitavad hoida Teid sisse logituna ja anda Teile kohapeal asjakohase sisu.

EuroParki veebisaidil on ainult autori ehk esimese osapoole küpsised. Neid küpsiseid väljastab EuroPargi veebisait ja neid saab lugeda ainult veebisait, mis on välja andnud autori ehk esimese osapoole küpsised. EuroPark ei kasuta teise ja kolmanda osapoole küpsiseid (nt reklaamimiseks, tarbijate eelistuste jälgimiseks jne).

EuroPargi veebilehe külastamise tulemusel võib teie veebilehitseja salvestada järgmisi kahte küpsiste kategooriaid:

  1. Seansiküpsised (ajutised) salvestakse üksnes ajutiselt veebilehe külastamise ajaks, võimaldades veebilehel meeles pidada külastaja tehtud valikuid nagu näiteks keelevalik. Samuti kasutab veebileht seansiküpsiseid näiteks sisselogitud kasutaja identifitseerimiseks (EuroPargi iseteenindus) ning endaga seotud andmetele ligipääsemiseks. Seanss kestab maksimaalselt üks (1) tund. Andmed kustutatakse server poolt pärast veebilehe külastamist.
  2. Analüütilised küpsised koguvad teavet selle kohta, kuidas veebilehte kasutatakse, kui palju on üksikkasutajaid ja milline on nende päritoluriik ning kui sageli veebilehte külastatakse. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks võrgulehe kasutajat otseselt tuvastada. EuroPark kasutab laialt levinud Google Analytics tarkvara ja mõõdab selle abil veebilehe külastatavust. Saadud andmete abil saab EuroPark muuta veebilehe kasutamise mugavamaks. Neid küpsiseid kasutatakse ainult statistilistel eesmärkidel ja üksikkasutajaid ei ole võimalik nende abil tuvastad (andmed on anonüümseks muudetud).

 

Kuidas saad kasutaja küpsiste kasutamist valida või välja lülitada?

Algselt on küpsiste säilitamise ja saatmise tegevus Teie jaoks nähtamatu. Siiski saate oma veebibrauseri seadeid muuta, et saaksite küpsiste säilitamise taotlusi kinnitada või keelata, brauseri sulgemisel automaatselt kustutada salvestatud küpsised.

Pidage meeles, et autori ehk esimese osapoole küpsiste blokeerimine võib blokeerida veebisaidi autentimise funktsioonid ja iseteeninduse kasutamise üldse.

Juhised, kuidas hallata (seadistada, blokeerida ja tühjendada) oma brauseri küpsised, leiate siit:

  1. Chrome
  2. Internet Explorer
  3. Firefox
  4. Safari 
  5. Opera