Eesti ujumisliit

Eesti Ujumisliit, koos oma eelkäija Eesti Kerge-, Raske- ja Veespordiliidu, sellest 1934. aastal eraldunud Eesti Veepsordiliiduga, Eesti Ujumisföderatsiooniga, on asutatud 1922. aastal. Eesti Ujumisliidu tegevus taastati 28. oktoobril 1989.

Eesti Ujumisliidu tegevuse eesmärgiks on ujumisalade harrastamine ja selleks eelduste loomine Eestis, meie sportlaste ja koondiste lähetamine tiitlivõistlustele, Eesti-siseste ja rahvusvaheliste võistluste organiseerimine, ujumistreenerite- ja kohtunike koolitamine jm.

Aastast 1991 on Eesti Ujumisliit Rahvusvahelise Ujumisliidu (FINA) ja Euroopa Ujumisliidu (LEN) liige, samuti on Ujumisliit Eesti Olümpiakomitee liige. Liitu kuulub 39 spordiorganisatsiooni koos 808 litsentseeritud ujujaga. Treenerite registris on 182 ujumistreenerit.

EuroPark’i ja Ujumisliidu koostöö algas 2010. aastal, tänu sellele koostööle on osutunud võimalikuks sportliku ujumise populariseerimine läbi TV-ülekande Euroopa lühiradade meistrivõistlustelt 2011. aastal ning Eesti karikavõistluste korraldamine 2012. aastal. Tänu EuroPark´i toetusele oli kõikidel Eesti spordihuvilistel võimalus ETV kanalitel kaasa elada meie ujujate kolmele medalivõidule 2011. aasta Euroopa lühiradade meistrivõistlustel, kus Triin Aljand võitis hõbe- ja pronksmedali ning Martti Aljand pronksmedali.

Marrti ja Triin Aljand