ERSO

EESTI RIIKLIK SÜMFOONIAORKESTER (ERSO) on vanim regulaarselt tegutsev sümfooniaorkester Eestis. Orkestri ajalugu ulatub aastasse 1926 ning sarnaselt paljude omataolistega maailmas on seotud rahvusliku ringhäälingu sünni ja arenguga. Lisaks kontsertidele Estonia kontserdisaalis esineb kollektiiv mitu korda hooajas ka välismaal. ERSO repertuaar ulatub barokkmuusikast nüüdisaja heliloominguni ning orkester on olnud peaaegu kõigi Eesti heliloojate sümfooniliste teoste esmaesitajaks.‚Äč

Alates 2010. aastast on enam kui 100-liikmelise orkestri peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi, aastast 2002 on kunstiline nõustaja Paavo Järvi ning aastast 2007 peakülalisdirigent Olari Elts. 

ERSO plaadistuste kõrget kvaliteeti on esile tõstetud mainekates klassikalise muusika ajakirjades ning sellega on kaasnenud mitu auhinda, millest olulisim 2004. aastal pälvitud Eesti esimene Grammy. Orkester on käinud turneedel Euroopas, Ameerika Ühendriikides ja endises Nõukogude Liidus ning osalenud nii Eesti kui rahvusvahelistel muusikafestivalidel (“Läänemere festival”, “NYYD”, “Nargenfestival”, “Birgitta festival”, “Eesti muusika päevad”, “MustonenFest” jt).

ERSO ja EuroPark'i koostöös pakume alates 2014/2015 hooajast ERSO kontserdi ajal 3h tasuta parkimist Rävala Parkimismajas. Koostöös on jätkunud mitme hooaja jooksul ja kehtib senini. 3h tasuta parkimist pakume ERSO kontserdisarja kontsertide ajal, vt lähemalt SIIT.

Nii saame omalt poolt kaasa aidata Eesti esindusorkestri silmapaistvusele väljaspool kontserdisaali ning muuta koostöö tulemusena kontserdielamused muretuks ja nauditavamaks.