Kadrioru Fond

20.märtsil 2008 allkirjastasid Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond (ERKF) nõukogu esimees Eri Klas ja EuroPark'i tegevdirektor Karol Kovanen Kadrioru fondi asutamislepingu. Fondi eesmärk on aidata kaasa Eestis ning kogu Põhja-Euroopas unikaalse lossi- ja pargiansambli säilimisele ja arengule.

Annetustest laekunud raha kasutatakse sihtotstarbeliselt Kadrioru lossi ja pargi arenguks. Fondi poolt kogutud ja kasvatatud vahenditest on tänaseks saanud stipendiume Maigi Magnus (2010. aastal, lasteportaali Lastekas.ee jaoks toodetud animafilmi “Jänku-Juss läheb Kadriorgu” tootmiseks) ning Mari Kurismaa (2011. aastal Kadrioru kunstimuuseumi mängunurkade kujundamiseks).

Kadrioru pargis ja kunstimuuseumites asuvad annetuskastid, kuhu on võimalik teha sularaha-annetusi. Omapoolse toetuse saab ka üle kanda ka otse SA Eesti Rahvuskultuuri Fond arveldusarvele.

Fondi halduskogu hinnangul, kuhu kuuluvad EuroPark'i tegevjuht Karol Kovanen, professor Juhan Maiste, Jüri Kuuskemaa, Kadrioru kunstimuuseumi direktor Kadi Polli ning Kadrioru Pargi direktor Ain Järve, on pargi tuleviku kontekstis oluline pöörata tähelepanu lastele. “Lapsed on meie tulevik ja on põhjust loota, et huvi ja emotsionaalne side, mis Peeter I poolt loodud kauni pargi vastu saab alguse noores eas, jätkub ka tulevikus ning kandub omakorda üle järgmistele põlvkondadele,” ütles Kovanen. Kadrioru Noortepargist Miia-Milla Manda lastemuuseumi ja mänguväljakutega on kujunenud arvukate külastajatega lasteala, mida iga päev külastavad sajad lapsed ja nende vanemad. Avatuse ja külastajasõbralikkuse suunas areneb kogu Kadrioru park ja sealsed säravad kunstimuuseumid – Kadrioru loss ja Kumu.