Küpsised aitavad meil osutada teenuseid. Kasutades meie teenuseid nõustute küpsiste kasutamisega. Lähemalt

Autlo KKK

Telefon ei leia auto Bluetooth ühendust. Mida teha, mida kontrollida?

Autlo äpi kasutamisel Bluetoothi ühenduse järgi peab Sinu autol olema Bluetoothi ühendus ning telefon peab olema:

  • Android telefonidel eelnevalt autoga paaritatud või paaritatakse Autlo äpi seadistamise ajal;
  • Apple telefonidel eelnevalt autoga paaritatud ning Autlo äpi seadistamise ajal omavahel seotud (st pead olema autos, ühendused aktiivsed).

Telefoni ja auto Bluetoothi ühendamise kohta leiad õpetuse auto keskekraanilt telefoni menüüst. Kui autos Bluetooth puudub, võid osta eraldi auto Bluetoothi handsfree või Autlo parkimisseadme.

Kust ma saan osta Bluetooth handsfree, kas seda saab lisada kõikidele autodele ja kuidas seda kasutada?

Bluetooth handsfreed müüvad mobiilifirmad, elektroonika- ja autotarvikute poed. Seda saab lisada kõikidele autodele, juhend on iga seadmega kaasas.

Kas kuskilt saab kontrollida, millistel auto mudelitel on bluetooth ühendus?

Tänapäeval on Bluetooth enamike autode põhivarustuses või juurde tellitavas lisavarustuses. Kas Sinu autol Bluetooth on, saad vaadata:

1. Kui Su autol on keskekraan, otsi menüüst valik telefon (n Telephone).

2. Kui menüü on olemas, paarita oma telefon autoga (n Pair new phone / Add new device vms).

Kui autos Bluetooth puudub, võid osta eraldi auto Bluetoothi handsfree või Autlo parkimisseadme.

Kui palju Autlo äpp telefoni akut kasutab?

Äpp kasutab Bluetoothi ühenduse ning telefoni asukoha (sh GPS) jälgimist sõidu ajal. Uuematel ja võimsamatel telefonidel on mõlemad optimeeritud ja kasutus ei tohiks olla märkimisväärne, aga kui kasutasid juba varem telefoni resurssi täielikult, võib telefon tihedamat laadimist vajada. Kuna tegelik kasutus sõltub telefonist, sõitude ja muu telefonikasutuse iseloomust, selgub Sinu telefoni vastupidavus Autlo äppi katsetades.

Kui Sul autos Bluetoothi ei ole ja kasutad eraldi Autlo seadet (mis saab toidet autost), siis äpp telefoni akukasutust ei mõjuta. NB! Autlo seadme kasutamisel on Autlo äpp telefonis siiski vajalik, aga siis ei otsustata parkimist Bluetoothi põhjal, vaid seadme põhjal. Äpist saab parkimisinfot jälgida.

Kui palju Autlo äpp andmesidet kasutab ja kuidas andmeside tõrgete korral käitub?

Autlo äpi enda andmeside kasutus sõltub parkimiste hulgast, aga jääb ka massilise kasutamise korral minimaalseks ja ei tohiks oluliselt andmemahtu mõjutada.

NB! Kui andmeside ei tööta või töötab häiretega, siis ei saa ka Autlo töökindlust tagada. Mobiililevi puudumisel või muude tehniliste tõrgete korral, kui äpi esileht ei näita alustatud parkimist õiges tsoonis, tuleb kasutada teisi maksevahendeid.

Mis juhtub, kui telefoni aku saab tühjaks?

Bluetoothi jälgiv äpp toimib ainult siis, kui telefon on sees. Kui aku sai tühjaks, ei saa parkimist alustada ega lõpetada. Parkimise lõpetamiseks tuleb panna telefon laadima, äpp avada ja seal käsitsi parkimine lõpetada. St toimib samamoodi nagu tavaline mobiilne parkimine.

Autlo seadmega lahendus toimib telefonist sõltumata ja parkimine alustatatakse või lõpetatakse ka siis, kui telefon on väljas. Seadme tehtud otsuseid saab käsitsi muuta ainult õpis ja ainult siis, kui telefon on sees.

Kui parkimine on alustatud automaatselt, kas ja kuidas ma saan ise parkimise lõpetada?

Lisaks automaatsele parkimise lõpetamisele saad parkimist lõpetada ka käsitsi:

1. Avades Autlo äpi ja vajutades esilehel nuppu lõpeta.

2. Kasutades M-parkimise tavapärast lõpetamist – helistades numbrile 1903.

Mis on automaatparkimise tühistamine, mis on lõpetamine?

*** Automaatparkimist saab tühistada esimese kolme minuti jooksul vajutades nuppu „tühista“. Sellisel juhul ei arvesta süsteem parkimistasu ega operaatori tasu 32 senti. Tühistada saab ainult äpi ekraaninupu „Tühista“ kaudu.

*** Parkimine lõpetatakse auto käivitamisel kui telefon leiab taas auto Bluetooth ühenduse.

Parkimist saab äpis lõpetada igal ajal nupu „Lõpeta“ kaudu.

Automaatparkimise lõpetamisel süsteem arvestab parkimistasu pargitud aja eest.

NB! Kui keset alustatud parkimissessiooni äpi välja lülitad nupust „automaatparkimine on-off“, siis süsteem käsitleb seda kui parkimise lõpetamist. Parkimine lõpetatakse ja möödunud aja eest arvestatakse tasu.

Mis asi on Autlo seade?

Kui su autos Bluetoothi ühendust ei ole, saad automaatparkimist kasutada auto diagnostikapistikusse (OBD2 port) ühendatud seadmega. Port on olemas alates 2001. a toodetud bensiinimootoriga autodel ja alates 2004. a toodetud diiselmootoriga autodel. Autlo seade maksab 149 eurot, hind sisaldab mobiilside SIM kaarti (kuutasu ja andmeside on ette makstud). Kõiki tegevusi näed Autlo äpis. Tellimine www.autlo.com

Kuidas toimib parkimise aja limiit – nt kui parklas 24 h limiit, kas Autlo katkestab/ saadab teavituse/ jätkab automaatselt?

Autlo kaudu parkimisel kehtib parkimise kulu limiit 50 eur ühe parkimise kohta, sõltumata parkimiskorra pikkusest. Tasu arvestus tunni- ja päevatasu vahel on automaatne, vastavalt sellele, kuidas on soodsam. Limiidi täitumisel saadetakse kasutajale limiidi täitumise kohta SMS. Parkimist saab pikendada, helistades numbrile 1901 või Autlo äpis katkestades parkimise alustades kohe uuesti.

Kas ma saan parkida ühte autot vaheldumisi mitme telefoniga?

Hetkel on võimalik kasutada vaid ühte auto ja maksva telefoni kombinatsiooni. Kui soovid kasutada kuidagi teisiti, anna meile teada autlo@autlo.com ja püüame leida lahenduse.

Kuidas toimib Autlo kui mul on mõnes parklas kuukaart?

Kui sul on olemas kuukaart või elaniku luba, anna teada autlo@autlo.com ja lülitame selles parkimistsoonis tasulise parkimise välja.

Kas Autlo arvestab tasuta aega kõikides parklates?

Autlo toimib kõikides parklates, kus mingi aeg rakendub parkimistasu:

  • Tallinn, Tartu, Europark, Ühisteenused: tasuta aja arvestus on automaatne, parkimiskella peale panema ei pea.
  • Pärnu, Citypark: tasuta parkimisaja arvestust ei ole, kuna kahjuks puudub selleks parkimiskorraldaja luba. Seal tuleks siis kasutada parkimiskella.

NB! Tasuta ajapiiranguga parklates automaatset parkimist ei ole ja tuleb kasutada käsitsi parkimiskella.

Operaatori teenustasu pean ikka maksma kui pargin ainult tasuta aja piires (nt 15 v 30 min)?

Jah, mobiilse makse teenustasu 32 senti rakendub alati, kui Autlo tasulise parkimistsooni valib, sh ka siis, kui lahkud enne tasuta aja lõppemist. Sellisel juhul ei pea sa ise tasuta aja pikkust jälgima ega parkimiskella käsitsi peale panema. Kui oled 100% kindel, et lahkud enne tasuta aega ja paned käsitsi parkimiskella, on võimalik 3 esimese minuti jooksul Autlo äpis parkimine tühistada. Kui esimese 3 minuti jooksul parkimine Autlo äpis lõpetada, ei lisandu 32 senti tasu.