D-terminalis avati uus parkimismaja

16.02.2021

Tallinna Sadama D-terminali parkimismaja parkimiskorraldaja on EuroPark

Tallinna Sadam avas Vanasadamas D-terminali vahetus läheduses ühe maa-aluse ja nelja maapealse korrusega parkimismaja, mille parkimisoperaatoriks on EuroPark. Parkimismajast  pääseb otse D-terminali ja sealt mugavalt laevale ning vastupidi. Parkla on avatud nii reisijatele aga ka teisetele, kel soov peatuda näiteks piirkonna hotellides või vaja  külastada naabruses asuvaid ettevõtteid. Avamise nädalal on parkimine kõikidele soovijatele tasuta. Avamisnädala järgselt on parkla tasuline 24/7. 

Tallinna Sadama kinnisvara ärisuunajuhi Piret Ütsi sõnul on Tallinna Sadama eesmärk luua Vanasadama alast atraktiivne linnakeskkond. „Parkimismaja valmimine aitab parandada  meie reisijate kasutajakogemust ning  vähendada  sadama-alal olevaid parkimisalasid.  Nüüd saame liikuda edasi  D-terminali esise muutmisega linnaruumi osaks ning teha sellest atraktiivne avalik ruum nii linnaelanikele kui Eestit külastavatele turistidele.“

D-terminali parkimismaja:  

  • 6 parkimistasandit 
  • 385 parkimiskohta 
  • 20 elektriautode laadimiskohta, sh 2 kiirlaadijat 
  • võimalus lisada täiendavalt 20 elektriautode laadimiskohta 

Parkimismaja on avatud klientidele alates 15.veebruarist. Parklat opereerib EuroPark.

Parkimismaja arhitektuurse lahenduse autoriks on arhitektuuribüroo R-Konsult OÜ.  Hoone projekteerimise ja ehituse  peatöövõtja oli AS Merko Ehitus Eesti. 

D-terminali parkimismaja rajati projekti TWIN-PORT 2 raames ja seda toetab Euroopa Liit Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) meetme kaudu.  

Parkimine on parklas tasuline 24/7

  • 30 minutit 1.25€
  • 24h 6€
  • 1 nädal 32€
  • 1 kuu 85€

* Käesolev hinnakiri on kehtiv 15.02.2021 seisuga. EuroPark jätab endale õiguse teha hinnakirjas muudatusi.

Fotograaf Raul Mee

Tagasi uudiste lehele

Sul on sõber, meil on äpp!

30.08.2021

Kutsu sõber rakendust kasutama ning pargite mõlemad 40% soodsamalt!

[...]

Loe veel