Eesti Pagulasabi ja Ukraina toetuseks

11.03.2022

EuroPark ja kesklinna maaomanikud annetasid parkimistulu Eesti Pagulasabi tegevuse toetuseks. 

24. veebruaril, kui Eesti tähistas enda iseseisvuspäeva, tungis Venemaa sõjavägi Ukrainasse ja alustas sõda. Meil kõigil, ka vastutustundlikel ettevõtetel, lasub kohustus reageerida ja abistada. Ei tohi jääda ükskõikseks.

Laupäeval, 26. veebruaril korraldati Tallinnas, Vabaduse väljakul meeleavaldus Ukraina ja vaba maailma toetuseks. Eesmärk oli näidata rahva meelsust, osutada solidaarsust ukrainlastele ja julgustada meie enda valitsust seisma julgelt meie põhimõtete eest. Meeleavaldusel osales lühikese etteteatamisajaga rekordarv, üle 30 tuhande inimese.

EuroPark otsustas, et annetame meeleavaldusele saabunud inimestelt saadud parkimistulu Ukraina humanitaarkriisi ja põgenikevooga tegelevatele heategevusorganisatsioonidele. Parkimistulu kõikidelt Tallinna kesklinna parklatest laekus 10 tuhat eurot, millele lisasime veel omalt poolt 10 tuhat eurot. Kokku annetas EuroPark koostöös Tallinna kesklinna maaomanikega 20 tuhat eurot organisatsioonile MTÜ Eesti Pagulasabi.

Me kõik saame anda kasvõi väikese panuse praeguse humanitaarkriisi leevendamiseks. Märkame ja aitame abivajajaid ja oleme olemas ka enda lähedastele. Kui saad ning soovid rahaliselt panustada, siis Eesti organisatsioonidest ootavad annetusi: 

MTÜ Eesti Pagulasabi on 2000. aastal loodud organisatsioon, mis pakub tugiteenuseid rahvusvahelise kaitse saajatele Eestis ja humanitaarabi oma kodudest põgenenud inimestele. Pagulasabi kogub annetusi humantiaarabi pakkumiseks Ukrainas kohapeal, evakuatsioonide korraldamiseks Ukraina piirilt Eestisse ja sõjapõgenike toimetuleku toetamiseks Eestis.

Ukraina Kultuurikeskus on asutatud aastal 2002 Ukraina kultuuri edendamiseks Eestist. Alates 2014 on Ukraina Kultuurikeskus toetatnud Ukraina sisepagulasi ja rindelähedastes asulates kannatada saanud inimesi. Ukraina Kultuurikeskus kogub annetusi Ukraina toetamiseks vabatahtlike rindes kütuse, toidu, esmaabipakkide ja muu abi andmisega ning sõjapõgenikke nii Ukrainas kohapeal kui ka Eestisse jõudmisel.

MTÜ Mondo on 2007. aastal asutatud globaalset ebavõrdsust leevendav Eesti organisatsioon. Annetuste toel lähetatakse humanitaarabi Eestist Ukrainasse ja hoitakse koostöös kohaliku Ukraina partneritega töös infoliini, kust põgenikud saavad infot evakuatsiooni, peavarju, humanitaarabi saadetiste ja muu sellise kohta. Lisaks kasutatakse laekunud annetusi osaliselt ka Ukrainas kohapeal humanitaarabi ostmiseks ning jagamiseks.

MTÜ Slava Ukraini on 2022 aasta veebruaris loodud kodanikualgatus, mille eesmärk on koostöös mitmete organisatsioonide ja eraisikutega pakkuda humanitaarabi Ukrainale. Toetusrahade eest soetatakse kiirabiautosid ja meditsiinivarustust, mis toimetatakse koostöös Eesti Rotary klubide, Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse ja teiste partneritega Ukraina kõige kriitilisematesse sõjakolletesse.
 

 

Tagasi uudiste lehele

EuroPark ja IRONMAN Tallinn

03.08.2022

6.-7. augustil toimub IRONMAN Tallinna triatlonfestival

[...]

Loe veel